Co můžeme čekat od Fondu bydlení v roce 2006?
07.10.2005
Státní fond rozvoje bydlení by měl v roce 2006 vydat více peněz než letos. Návrh rozpočtu na příští rok předpokládá celkové výdaje ve výši 6 445 milionů korun, tedy o zhruba polovinu více, než tomu bylo v roce letošním.
"O 50 % se navýší objem výdajů na podpory investic do bydlení, převažují návratné nástroje - úvěry," sdělila tisková mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj Radka Burketová. Fond přitom podle ní v mnohem větší míře vyjde vstříc soukromým subjektům a již méně obcím.
Návrh rozpočtu na rok 2006 schválila minulý týden vláda, ministr pro místní rozvoj Radko Martínek jej nyní podle informací mluvčí MMR předloží předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ke schválení.
Rozpočet zahrnuje jak dosavadní položky, tak i zcela nové tituly. Oproti letošku podpoří fond bydlení v příštím roce zejména výstavbu družstevních bytů, přičemž poskytne na dotace a úvěry 1200 milionů korun. Sty miliony podpoří neziskové formy bydlení a s miliardou korun počítá na úvěry mladým lidem k modernizaci bytů.
Vedle toho dá Státní fond rozvoje bydlení stejně jako letos finance na dotace obcím na výstavbu nájemních bytů (1 400 milionů Kč), dotace k úrokům na podporu oprav panelových domů (400 milionů Kč), úvěry obcím na opravy a modernizace (300 milionů Kč) a úvěry mladým lidem na výstavbu a pořízení bytu (1 370 milionů Kč).
Státní fond rozvoje bydlení vznikl 21. července 2000. Je jedním z nástrojů realizace státní bytové politiky, jehož úkolem je vytvářet, akumulovat a navyšovat dlouhodobé finanční zdroje určené na podporu bydlení, především v oblastech podpory výstavby nových bytů, a to bytů nájemních i bytů ve vlastnictví družstevním a osobním, podpory oprav, modernizace a rekonstrukce stávajících domů.
Autor: efa
Články s podobnou tématikou
Co může přinést novela stavebního zákona
Víte, co vás čeká na katastrálním úřadě?
Napukujeme nemovitost - s realitkou či bez ní?
Článek byl zobrazen 3584 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
TERRAN – barevný svět střech
Když se dokonalá směs barev a tvarů smíchá s téměř staletými výrobními zkušenostmi a technologiemi, vznikne nadčasový a moderní střešní systém. Naše společnost, která působí na trhu už několik generací, se vyznačuje neustálou snahou o inovaci a rozvoj našich služeb.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Stýská se vám po létě? Pořiďte si bazén se zimní slevou!
Využijte nejvýhodnějších cen plastových bazénů MACHOV během zimních měsíců. Odolné bazény s unikátní konstrukcí, se zastřešením a zárukouStavební systém VELOX od firmy HOFFMANN Chrudim
Využijte zkušeností lídra a výhradního partnera výrobny stavebního systému VELOX. Již přes 2900 realizací stavebního systému VELOX energeticky úsporných, nízkoenergetických a pasivních staveb za posledních 32 let. Zkušenost. Kvalita. Serióznost.Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých míst.
Další články na téma O bydlení
Pět zásad při zařízování prvního společného bydlení
Také už máte dost bydlení v podnájmu a konečně se stěhujete do svého? Ale má to háček, zatímco v podnájmu jste byli sami, tentokrát nemáte poslední slovo. Při výběru a zařízení své nové domácnosti se musíte přizpůsobit partnerovi, se kterým ji hodláte sdílet. Podívejme se společně na pár zásadních pravidel, jak při tom předejít vzájemným neshodám a nedorozuměním.
Pojišťujeme nemovitost
Česká republika zažívá v posledních letech různé živelné události, které nebývaly dříve zcela běžné. Začalo to rozsáhlými povodněmi, poté přišly polomy a poškození domů kvůli velkému množství sněhu a nejnověji se nám k tomu přidávají vichřice
Ekologická domácnost
Otázkou jak ekologicky hospodařit se většina lidí nezabývá. Důsledkem toho je v současnosti tolik diskutovaná otázka globálního oteplování, ale i úbytek energetických a nerostných zdrojů, vznik nových a nových alergií, obrovských skládek odpadu a dlouhý seznam nevratně vyhynulých rostlin a živočichů.
Darování nemovitosti – důvod k radosti, nebo k panice?
Sníte o tom, že vám někdo daruje zámek, nebo třeba velkou vilu? Pokud by se tak skutečně stalo, možná byste zjistili, že se může jednat o dar vskutku danajský. Nemyslíme teď údržbu či rekonstrukci nemovitosti, to je až další věc, jde jen o obyčejnou daň a náklady na převod.
Co můžeme čekat od Fondu bydlení v roce 2006?
Státní fond rozvoje bydlení by měl v roce 2006 vydat více peněz než letos. Návrh rozpočtu na příští rok předpokládá celkové výdaje ve výši 6 445 milionů korun, tedy o zhruba polovinu více, než tomu bylo v roce letošním.
Překlenovací úvěry
S rostoucí výstavbou bytů a rodinných domů získává na intenzitě také boj stavebních spořitelen o zákazníka. Jejich hlavní zbraní přitom už dávno není spoření jako takové, ale nabídka úvěru jako levnější alternativy k hypotékám. Všem, kteří ještě nesplňují podmínky k jeho získání, pak nabízí možnost překlenovacího úvěru.
Jak bojovat s vlhkostí na chalupě?
Sanace vlhkých vesnických staveb je letitým problémem. Užíváte-li chalupu jen rekreačně, existuje způsob jak vlhkost omezit bez nákladných stavebních úprav. Na mokré lůžkoviny a plíseň na zdech můžete zapomenout.
Jak pojistit chatu nebo chalupu?
Jestli opustíte chalupu či chatu, a na jaře ji naleznete v takovém stavu v jakém byla na podzim, pak patříte k těm šťastnějším rekreantům. Jiní - a je jich ročně tisíce - si rvou vlasy a naříkají nad vyhaslým spáleništěm či ukradeným vybavením. Bědování nepomůže, ale uzavřené pojištění rekreačních staveb může alespoň škodu zmírnit nebo ji zcela nahradit.